Adwords' de Reklam

1 - Hedefinizi belirleyin
Ulaşmak istediğiniz müşteri potansiyeline belirleyin. Siz hedef kitlenizi belirledikten sonra hedef kitlenize göre reklamlarınızın yayınlanacağı bölgeleri belirleriz.

2 - Bütçenizi belirleyin.
Reklamlarınız için beklentinize göre bir bütçe belirlersiniz. Bu bütçeyi dilediğiniz zaman arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. Bütçeniz herhangi bir zaman dilimi ile değil potansiyel müşterilerin reklamlarınızı tıklama sayısı ile sınırlıdır. Bu sebeple geri dönüş almadığınız reklamlar için aylık sabit ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Örnek olarak günde 5 TL günlük bütçe ve herbir tıklanma için Max 30KR belirlediğinizde bu bütçe ile bir ay içerisinde ortalama 500 potansiyel tıklanma alırsınız. 

3 - Anahtar kelimelerinizi belirleyin.
Anahtar kelimeler potansiyel müşterilerinizin Google'da sizi bulmak için yaptıkları aramalardır. Sizi en iyi ifade eden ve size en yüksek getiriyi sağlayacak anahtar kelimeleri özenle ve gerçek verilerle belirleriz. Böylece size yüksek maliyet getiren verimsiz kelimelerle bütçenizi tüketmenizi önleriz. 

4 - Reklam Metninizi belirleyin.
Reklam metniniz anahtar kelimeler ile arama yapıldığında arama sonuç ekranının sağında ya da sol en üstte görünen reklamları ifade eder. Reklamlarınızın yüksek tıklanma alması ve hedef kitleniz tarafından farkedilmesi için sizi,ürün ve hizmetlerinizi en iyi ifade eden metinleri seçeriz.

Müşteri potansiyelinize göre belirlediğimiz Google'da ve Google arama ortaklarında yayınlanacak bir AdWords reklamı oluşturduğumuzda, reklamınızın görüneceği anahtar kelimeleri seçebilir ve her tıklama için ödemek istediğiniz maksimum tutarı belirtebilirsiniz. Yalnızca bir kullanıcı reklamınızı tıkladığında ödeme yaparsınız. 

5 - Arkanıza Yaslanın.
Reklamlarınızı yayına aldıktan sonra herhangi bir endişe duymanız gerekmez.Siz arkanıza yaslanmış müşteri telefonları ve e-postaları alırken biz size daha fazla potansiyel sağlamak için reklamlarınızı sürekli optimize ediyor olacağız.